East side standings

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Harumafuji X O O O O O O O O O O X O X X
Hakuho O O O O O X O O O X O X X O O
Goeido O O O O O X O X X O O O X X X
Kotoshogiku O X X X O O X X X X X X O X O
Takayasu O X O O X X O X X X X X O O O
Mitakeumi X O X X X X X X O O X O X O O
Tochiozan X X X X X X O O X O O O X O X
Kaisei X X X X X X X X X X O X X O O
Endo X O O O X O X O X O X X O X X
Kotoyuki X O X X O X X X O O X O X O X
Shohozan O X X O O X O O X X O O X O X
Nishikigi X X O O X X X O X X X X O X X
Takekaze O O O X X X O X X O O X O O O
Sadanoumi O X X X X O X X X X X X X O X
Myogiryu X O X O X O O O O X X X O X O
Chiyoshoma O X O O O O X O O X X X X O O
Kyokushuho X X X X X O X X X X X O X X O
Daishomaru X O O X X X O O O X O X X X O
Hidenoumi X X X O X X X X X O O X O X X
Sokokurai O O O O O X X X O X O O X X O
Ishiura X O O O O O O O O O O X X X X
Gagamaru X X O O X X O X O O X O O O X
West side standings

西

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Kakuryu O O O O O O O O O O X O O O O
Kisenosato O O X O O O X O O O O O X O O
Terunofuji X X O O O O O O O X X O X X X
Okinoumi X O X X X X X O X X O O X X O
Tamawashi O X O X O O O X O O X X O O O
Aoiyama X X X X X O X X X X X O O O X
Yoshikaze O X X X X X X X O X O O O X O
Shodai O O O X O X O O O X O O O O X
Chiyonokuni X X X X O O X X X O O X O X X
Takarafuji O O X O X X X O O O X O O O X
Tochinoshin X X O O O X O X O O O O O X O
Takanoiwa X X O O X O X X O X X O X O X
Ikioi O O O X O O X O X O X O O O X
Kagayaki X O X X O X O X X O O X X X O
Arawashi O O X O X O O O O O X X O O O
Hokutofuji O X X O X O O O X O O X X O O
Chiyootori O X O X O O X O X X O X X X X
Ichinojo X O O X X O O O O X X X O X X
Chiyotairyu O O X X O X O X X X X O O X O
Toyohibiki O X X X O O X X X O O O X X X

15TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Kyokushuho 3-12 yorikiri Chiyootori 6-9
Chiyoshoma 9-6 hatakikomi Toyohibiki 6-9
Kagayaki 6-9 default Hidenoumi 4-11
Myogiryu 8-7 yorikiri Gagamaru 8-7
Sokokurai 9-6 hikiotoshi Ikioi 10-5
Daishomaru 7-8 oshidashi Sadanoumi 3-12
Hokutofuji 9-6 okuridashi Takanoiwa 6-9
Takekaze 9-6 oshitaoshi Ichinojo 7-8
Tochinoshin 10-5 katasukashi Ishiura 10-5
Chiyotairyu 7-8 hatakikomi Nishikigi 4-11
Arawashi 11-4 uwatenage Shodai 11-4
Yoshikaze 6-9 oshitaoshi Aoiyama 4-11
Kaisei 3-12 oshidashi Tochiozan 6-9
Tamawashi 10-5 tsukitaoshi Endo 7-8
Mitakeumi 6-9 yorikiri Chiyonokuni 5-10
Okinoumi 5-10 oshidashi Kotoyuki 6-9
Takayasu 7-8 yorikiri Terunofuji 8-7
Kotoshogiku 5-10 watashikomi Shohozan 8-7
Kisenosato 12-3 yorikiri Takarafuji 9-6
Hakuho 11-4 uwatedashinage Goeido 9-6
Kakuryu 14-1 yorikiri Harumafuji 14-1
14TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Chiyoshoma 8-6 yorikiri Kyokushuho 2-12
Arawashi 10-4 yorikiri Myogiryu 7-7
Hokutofuji 8-6 yorikiri Kagayaki 5-9
Sadanoumi 3-11 yorikiri Chiyootori 6-8
Ikioi 10-4 oshidashi Ichinojo 7-7
Takekaze 8-6 hatakikomi Daishomaru 6-8
Takanoiwa 6-8 okuridashi Chiyotairyu 6-8
Gagamaru 8-6 yorikiri Tochinoshin 9-5
Shohozan 8-6 oshidashi Sokokurai 8-6
Takarafuji 9-5 tsukiotoshi Toyohibiki 6-8
Kotoyuki 6-8 tsukiotoshi Hidenoumi 4-10
Shodai 11-3 oshidashi Ishiura 10-4
Kaisei 2-12 hatakikomi Nishikigi 4-10
Tochiozan 6-8 katasukashi Endo 7-7
Tamawashi 9-5 tsukidashi Yoshikaze 5-9
Takayasu 6-8 hatakikomi Chiyonokuni 5-9
Mitakeumi 5-9 tsukiotoshi Okinoumi 4-10
Aoiyama 4-10 hatakikomi Kotoshogiku 4-10
Kisenosato 11-3 yorikiri Terunofuji 8-6
Hakuho 10-4 kotenage Harumafuji 11-3
Kakuryu 13-1 uwatedashinage Goeido 9-5
13TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Arawashi 9-4 hatakikomi Ishiura 10-3
Hidenoumi 4-9 yorikiri Chiyoshoma 7-6
Myogiryu 7-6 yorikiri Daishomaru 6-7
Ikioi 9-4 oshidashi Toyohibiki 6-7
Chiyotairyu 6-7 tsukidashi Sadanoumi 2-11
Gagamaru 7-6 hatakikomi Takanoiwa 5-8
Takekaze 7-6 hatakikomi Kagayaki 5-8
Nishikigi 4-9 oshidashi Kyokushuho 2-11
Takarafuji 8-5 yorikiri Sokokurai 8-5
Ichinojo 7-6 tsukidashi Shohozan 7-6
Chiyonokuni 5-8 hatakikomi Hokutofuji 7-6
Shodai 10-3 yorikiri Chiyootori 6-7
Aoiyama 3-10 hatakikomi Kotoyuki 5-8
Yoshikaze 5-8 uwatedashinage Mitakeumi 4-9
Endo 7-6 uwatedashinage Okinoumi 4-9
Takayasu 5-8 yorikiri Kaisei 1-12
Tamawashi 8-5 okuridashi Terunofuji 8-5
Kotoshogiku 4-9 tsukiotoshi Tochiozan 5-8
Tochinoshin 9-4 shitatenage Kisenosato 10-3
Kakuryu 12-1 yorikiri Hakuho 9-4
Harumafuji 11-2 uwatenage Goeido 9-4
12TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Chiyotairyu 5-7 hatakikomi Daishomaru 6-6
Gagamaru 6-6 yoritaoshi Chiyoshoma 7-5
Sokokurai 8-4 yorikiri Arawashi 8-4
Kyokushuho 2-10 uwatengage Sadanoumi 2-10
Ikioi 8-4 yorikiri Ishiura 10-2
Toyohibiki 6-6 yoritaoshi Takekaze 6-6
Takanoiwa 5-7 yorikiri Hidenoumi 3-9
Tochinoshin 8-4 yorikiri Ichinojo 6-6
Shohozan 7-5 yorikiri Chiyootori 6-6
Takarafuji 7-5 yorikiri Hokutofuji 7-5
Kotoyuki 5-7 hikiotoshi Kagayaki 5-7
Shodai 9-3 oshidashi Myogiryu 6-6
Tochiozan 5-7 oshidashi Chiyonokuni 4-8
Aoiyama 2-10 hatakikomi Nishikigi 3-9
Mitakeumi 4-8 oshidashi Tamawashi 7-5
Yoshikaze 4-8 oshidashi Takayasu 4-8
Okinoumi 4-8 yorikiri Kaisei 1-11
Goeido 9-3 oshidashi Endo 6-6
Kakuryu 11-1 yorikiri Kotoshogiku 3-9
Kisenosato 10-2 yorikiri Harumafuji 10-2
Terunofuji 8-4 yorikiri Hakuho 9-3
11TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Daishomaru 6-5 oshidashi Ichinojo 6-5
Hokutofuji 7-4 oshidashi Chiyotairyu 4-7
Toyohibiki 5-6 oshidashi Kyokushuho 1-10
Chiyootori 6-5 yorikiri Arawashi 8-3
Sokokurai 7-4 tsuridashi Chiyoshoma 7-4
Kagayaki 5-6 yorikiri Gagamaru 5-6
Ishiura 10-1 yoritaoshi Myogiryu 6-5
Hidenoumi 3-8 yoritaoshi Sadanoumi 2-9
Takekaze 6-5 uwatedashinage Takanoiwa 4-7
Tochinoshin 7-4 yorikiri Nishikigi 3-8
Shohozan 6-5 yorikiri Takarafuji 6-5
Chiyonokuni 4-7 okuridashi Kotoyuki 4-7
Shodai 8-3 isamiashi Ikioi 7-4
Yoshikaze 3-8 shitatedashinage Endo 6-5
Tochiozan 4-7 oshidashi Tamawashi 7-4
Kaisei 1-10 yorikiri Mitakeumi 3-8
Okinoumi 3-8 katasukashi Aoiyama 1-10
Goeido 8-3 yorikiri Terunofuji 7-5
Harumafuji 10-1 shitatenage Kotoshogiku 3-8
Hakuho 9-2 hatakikomi Takayasu 4-7
Kisenosato 9-2 kotenage Kakuryu 10-1
10TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Ishiura 9-1 okuridashi Sokokurai 6-4
Toyohibiki 4-6 oshidashi Ichinojo 6-4
Hidenoumi 2-8 yorikiri Daishomaru 5-5
Hokutofuji 6-4 yorikiri Kyokushuho 1-9
Gagamaru 5-5 oshidashi Sadanoumi 2-8
Ikioi 7-3 oshidashi Chiyootori 5-5
Takekaze 5-5 oshidashi Chiyotairyu 4-6
Arawashi 8-2 hatakikomi Takanoiwa 4-6
Tochinoshin 6-4 kimedashi Chiyoshoma 7-3
Kagayaki 4-6 oshidashi Shohozan 5-5
Chiyonokuni 3-7 tsukiotoshi Myogiryu 6-4
Endo 6-4 yorikiri Nishikigi 3-7
Takarafuji 6-4 oshidashi Shodai 7-3
Kotoyuki 4-6 tsukidashi Yoshikaze 2-8
Mitakeumi 3-7 oshidashi Aoiyama 1-9
Tamawashi 6-3 oshidashi Kaisei 0-10
Tochiozan 3-7 oshidashi Okinoumi 2-8
Goeido 7-3 oshidashi Kotoshogiku 3-7
Kisenosato 8-2 yorikiri Hakuho 8-2
Kakuryu 10-0 yorikiri Terunofuji 7-3
Harumafuji 9-1 sotogake Takayasu 4-6
9TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Sokokurai 6-3 uwatenage Toyohibiki 3-6
Ichinojo 6-3 yorikiri Hidenoumi 1-8
Daishomaru 5-4 yorikiri Chiyootori 5-4
Ishiura 8-1 yorikiri Hokutofuji 5-4
Gagamaru 4-5 yorikiri Kyokushuho 1-8
Arawashi 7-2 yorikiri Chiyotairyu 4-5
Myogiryu 6-3 yorikiri Kagayaki 3-6
Chiyoshoma 7-2 hatakikomi Ikioi 6-3
Takanoiwa 4-5 hatakikomi Nishikigi 3-6
Tochinoshin 5-4 yorikiri Shohozan 5-4
Kotoyuki 3-6 hikiotoshi Sadanoumi 2-7
Shodai 7-2 oshidashi Takekaze 4-5
Takarafuji 5-4 yorikiri Endo 5-4
Yoshikaze 2-7 yoritaoshi Chiyonokuni 2-7
Tamawashi 6-3 oshidashi Aoiyama 1-8
Mitakeumi 2-7 yorikiri Tochiozan 2-7
Terunofuji 7-2 uwatenage Kaisei 0-9
Kisenosato 7-2 tsukiotoshi Goeido 6-3
Kakuryu 9-0 yorikiri Takayasu 4-5
Harumafuji 8-1 yorikiri Okinoumi 2-7
Hakuho 8-1 uwatenage Kotoshogiku 3-6
8TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Ichinojo 5-3 yorikiri Gagamaru 3-5
Daishomaru 4-4 tsukiotoshi Sokokurai 5-3
Ishiura 7-1 uwatenage Kyokushuho 1-7
Hokutofuji 5-3 koshikudake Hidenoumi 1-7
Arawashi 6-2 shitatenage Toyohibiki 3-5
Myogiryu 5-3 uwatenage Chiyotairyu 4-4
Chiyootori 5-3 yorikiri Takekaze 4-4
Chiyoshoma 6-2 hatakikomi Takanoiwa 3-5
Nishikigi 3-5 oshidashi Kagayaki 3-5
Ikioi 6-2 hatakikomi Chiyonokuni 2-6
Endo 5-3 tsukidashi Sadanoumi 2-6
Shodai 6-2 yorikiri Tochinoshin 4-4
Takarafuji 4-4 uwatenage Kaisei 0-8
Shohozan 5-3 oshitaoshi Aoiyama 1-7
Tochiozan 2-6 oshidashi Takayasu 4-4
Kisenosato 6-2 tsukidashi Kotoyuki 2-6
Okinoumi 2-6 oshidashi Goeido 6-2
Terunofuji 6-2 yorikiri Kotoshogiku 3-5
Harumafuji 7-1 yorikiri Yoshikaze 1-7
Hakuho 7-1 yorikiri Mitakeumi 1-7
Kakuryu 8-0 shitatehineri Tamawashi 5-3
7TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Gagamaru 3-4 yorikiri Sokokurai 5-2
Daishomaru 3-4 tsukiotoshi Toyohibiki 3-4
Hokutofuji 4-3 oshidashi Chiyootori 4-3
Chiyotairyu 4-3 tsukidashi Kyokushuho 1-6
Ishiura 6-1 yorikiri Chiyoshoma 5-2
Myogiryu 4-3 yorikiri Hidenoumi 1-6
Ichinojo 4-3 yorikiri Sadanoumi 2-5
Tochinoshin 4-3 yorikiri Ikioi 5-2
Arawashi 5-2 shitatenage Nishikigi 2-5
Kagayaki 3-4 kotenage Takarafuji 3-4
Shohozan 4-3 uwatenage Takanoiwa 3-4
Takekaze 4-3 hatakikomi Chiyonokuni 2-5
Tochiozan 1-6 tsukiotoshi Kotoyuki 2-5
Tamawashi 5-2 oshidashi Okinoumi 1-6
Shodai 5-2 oshidashi Kisenosato 5-2
Goeido 6-1 makiotoshi Kaisei 0-7
Terunofuji 5-2 yorikiri Aoiyama 1-6
Takayasu 4-3 tsukiotoshi Kotoshogiku 3-4
Hakuho 6-1 okuridashi Yoshikaze 1-6
Kakuryu 7-0 tsukiotoshi Endo 4-3
Harumafuji 6-1 yorikiri Mitakeumi 1-6
6TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Ichinojo 3-3 yorikiri Chiyotairyu 3-3
Ishiura 5-1 shitatehineri Daishomaru 2-4
Chiyootori 4-2 yorikiri Sokokurai 5-1
Kyokushuho 1-5 yorikiri Hidenoumi 1-5
Hokutofuji 3-3 oshidashi Gagamaru 2-4
Toyohibiki 3-3 yorikiri Kagayaki 2-4
Arawashi 4-2 kotenage Takekaze 3-3
Chiyoshoma 5-1 uchigake Nishikigi 2-4
Sadanoumi 2-4 yorikiri Tochinoshin 3-3
Ikioi 5-1 oshidashi Shohozan 3-3
Myogiryu 3-3 oshidashi Takarafuji 3-3
Takanoiwa 3-3 oshidashi Kotoyuki 2-4
Chiyonokuni 2-4 hatakikomi Kaisei 0-6
Aoiyama 1-5 oshidashi Takayasu 3-3
Tamawashi 4-2 tsukiotoshi Goeido 5-1
Terunofuji 4-2 yorikiri Tochiozan 0-6
Kotoshogiku 3-3 watashikomi Okinoumi 1-5
Kisenosato 5-1 yorikiri Mitakeumi 1-5
Kakuryu 6-0 hatakikomi Yoshikaze 1-5
Harumafuji 5-1 oshidashi Shodai 4-2
Endo 4-2 yorikiri Hakuho 5-1
5TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Ishiura 4-1 shitatenage Ichinojo 2-3
Chiyotairyu 3-2 tsukidashi Hidenoumi 1-4
Chiyootori 3-2 tsuridashi Gagamaru 2-3
Toyohibiki 2-3 oshidashi Hokutofuji 2-3
Sokokurai 5-0 yorikiri Kyokushuho 0-5
Chiyoshoma 4-1 yorikiri Arawashi 3-2
Kagayaki 2-3 yorikiri Daishomaru 2-3
Tochinoshin 3-2 uwatenage Myogiryu 2-3
Ikioi 4-1 oshidashi Takarafuji 3-2
Shohozan 3-2 tsukidashi Sadanoumi 1-4
Chiyonokuni 1-4 tsukiotoshi Takanoiwa 2-3
Kotoyuki 2-3 tsukidashi Takekaze 3-2
Shodai 4-1 yorikiri Nishikigi 2-3
Tamawashi 3-2 kotenage Takayasu 3-2
Terunofuji 3-2 yorikiri Mitakeumi 1-4
Kotoshogiku 2-3 oshidashi Yoshikaze 1-4
Kisenosato 4-1 uwatedashinage Kaisei 0-5
Goeido 5-0 oshidashi Aoiyama 0-5
Harumafuji 4-1 oshidashi Endo 3-2
Hakuho 5-0 tsukiotoshi Tochiozan 0-5
Kakuryu 5-0 uwatedashinage Okinoumi 1-4
4TH-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Sokokurai 4-0 yoritaoshi Chiyotairyu 2-2
Hidenoumi 1-3 oshitaoshi Toyohibiki 1-3
Gagamaru 2-2 oshidashi Daishomaru 2-2
Ishiura 3-1 okuridashi Chiyootori 2-2
Hokutofuji 2-2 oshidashi Ichinojo 2-2
Myogiryu 2-2 yorikiri Kyokushuho 0-4
Arawashi 3-1 kotenage Ikioi 3-1
Chiyoshoma 3-1 tsukiotoshi Takekaze 3-1
Takanoiwa 2-2 tsukiotoshi Kagayaki 1-3
Nishikigi 2-2 yorikiri Sadanoumi 1-3
Tochinoshin 2-2 yorikiri Kotoyuki 1-3
Takarafuji 3-1 yorikiri Chiyonokuni 0-4
Shohozan 2-2 oshidashi Yoshikaze 1-3
Takayasu 3-1 yorikiri Okinoumi 1-3
Endo 3-1 hatakikomi Kotoshogiku 1-3
Kisenosato 3-1 yorikiri Tochiozan 0-4
Goeido 4-0 yorikiri Mitakeumi 1-3
Terunofuji 2-2 yorikiri Shodai 3-1
Hakuho 4-0 tsukiotoshi Tamawashi 2-2
Kakuryu 4-0 yorikiri Kaisei 0-4
Harumafuji 3-1 koshikudake Aoiyama 0-4
3RD-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Gagamaru 1-2 oshidashi Chiyotairyu 2-1
Ishiura 2-1 shitatenage Hidenoumi 0-3
Chiyootori 2-1 yorikiri Toyohibiki 1-2
Sokokurai 3-0 uwatedashinage Hokutofuji 1-2
Ichinojo 2-1 yorikiri Kyokushuho 0-3
Daishomaru 2-1 tsukiotoshi Arawashi 2-1
Ikioi 3-0 sukuinage Kagayaki 1-2
Chiyoshoma 2-1 shitatenage Sadanoumi 1-2
Takanoiwa 1-2 uwatenage Myogiryu 2-1
Takekaze 3-0 tsukiotoshi Takarafuji 2-1
Tochinoshin 1-2 oshidashi Chiyonokuni 0-3
Nishikigi 1-2 oshidashi Kotoyuki 1-2
Shodai 3-0 tsukiotoshi Shohozan 1-2
Takayasu 2-1 kubinage Mitakeumi 1-2
Endo 2-1 oshidashi Kisenosato 2-1
Goeido 3-0 tsukiotoshi Yoshikaze 1-2
Terunofuji 1-2 yorikiri Okinoumi 1-2
Tamawashi 2-1 yorikiri Kotoshogiku 1-2
Kakuryu 3-0 yorikiri Aoiyama 0-3
Harumafuji 2-1 uwatenage Tochiozan 0-3
Hakuho 3-0 uwatenage Kaisei 0-3
2ND-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Ishiura 1-1 shitatenage Gagamaru 0-2
Chiyotairyu 2-0 tsukidashi Toyohibiki 1-1
Sokokurai 2-0 yorikiri Hidenoumi 0-2
Ichinojo 1-1 hikiotoshi Chiyootori 1-1
Daishomaru 1-1 tsukiotoshi Kyokushuho 0-2
Arawashi 2-0 yorikiri Hokutofuji 1-1
Myogiryu 1-1 oshidashi Chiyoshoma 1-1
Kagayaki 1-1 tsukidashi Sadanoumi 1-1
Ikioi 2-0 yorikiri Takanoiwa 0-2
Takekaze 2-0 hatakikomi Nishikigi 0-2
Takarafuji 2-0 yorikiri Tochinoshin 0-2
Kotoyuki 1-1 tsukidashi Shohozan 1-1
Shodai 2-0 yorikiri Chiyonokuni 0-2
Okinoumi 1-1 yorikiri Yoshikaze 1-1
Goeido 2-0 tsukiotoshi Takayasu 1-1
Endo 1-1 yorikiri Terunofuji 0-2
Mitakeumi 1-1 katasukashi Kotoshogiku 1-1
Kisenosato 2-0 yorikiri Tamawashi 1-1
Harumafuji 1-1 uwatenage Kaisei 0-2
Hakuho 2-0 hikiotoshi Aoiyama 0-2
Kakuryu 2-0 yorikiri Tochiozan 0-2
1ST-DAY RESULTS
WINNERS
Technique
LOSERS
Toyohibiki 1-0 oshidashi Gagamaru 0-1
Chiyotairyu 1-0 hatakikomi Ishiura 0-1
Sokokurai 1-0 yorikiri Ichinojo 0-1
Chiyootori 1-0 yorikiri Hidenoumi 0-1
Hokutofuji 1-0 oshidashi Daishomaru 0-1
Arawashi 1-0 yorikiri Kyokushuho 0-1
Chiyoshoma 1-0 hatakikomi Kagayaki 0-1
Ikioi 1-0 yoritaoshi Myogiryu 0-1
Sadanoumi 1-0 yorikiri Takanoiwa 0-1
Takekaze 1-0 hatakikomi Tochinoshin 0-1
Takarafuji 1-0 yorikiri Nishikigi 0-1
Shohozan 1-0 shitatenage Chiyonokuni 0-1
Shodai 1-0 okuridashi Kotoyuki 0-1
Takayasu 1-0 tsukidashi Endo 0-1
Yoshikaze 1-0 tsuridashi Terunofuji 0-1
Kotoshogiku 1-0 uwatedashinage Kaisei 0-1
Kisenosato 1-0 yorikiri Aoiyama 0-1
Goeido 1-0 oshidashi Tochiozan 0-1
Hakuho 1-0 tsukiotoshi Okinoumi 0-1
Kakuryu 1-0 oshidashi Mitakeumi 0-1
Tamawashi 1-0 oshidashi Harumafuji 0-1